Oklamání vodoměru.

Oklamání vodoměru.
Velmi často se najdou v bytových domech lidi, kteří se neštítí okrádat vlastní sousedy tím, že ovládají chod svého vodoměru a spotřebují více vody než jejich vodoměr zaznamená. Když vám poctivcům přijde potom nedoplatek za rozdíl naměřený centrálním vodoměrem u paty domu, který se rozpočítává mezi všechny byty v domě, může vás přepadnout pocit vzteku.
Pokud někdo ovlivňuje v baráku vodoměr, velmi pravděpodobně bude používat jednu z následujících technik.
vodomer

Nejrozšířenějším a asi nejjednodušším způsobem bylo přiložení silného magnetu na vodoměr, nejlépe neodymového.
Tento způsob byl u nás tak rozšířen, že vodárny musely reagovat a začaly do domácností instalovat vodoměry, které jsou antimagnetické.
Dnes už však takové vodoměry, které lze magnetem ovlivnit, najdete velmi vzácně.

Další rozšířená technika je zpětné odečítání teplé vody. Aby tato technika fungovala, musíte mít v rozvodech teplé vody silnější tlak než ve studené, v 90% to tak bývá. Pak už stačí otočit  kohoutky teplé a studené vody a mít sprchovou hlavici se stop ventilem. Pokud ji nemáte, můžete ohnout sprchovou hadici tak, že jí nebude protékat žádná voda a hurá, vodoměr teplé vody se začne točit na opačnou stranu. Jelikož teplá voda stojí  4x víc korun než studená, tak se to vyplatí. Nezapomeňte, že studená voda se dostává do rozvodů teplé vody, to znamená, že když váš soused otočí teplou vodou, může mu z kohoutku téct studená.

Další způsob jak dostat vodu zadarmo, je puštění vody velmi pomalým proudem, této technice se říká plnění čůrkem, nebo odkapáváním.
Voda teče tak pomalu, že pomalý proud není schopný roztočit vrtulku ve vodoměru. Člověk si pustí kapající kohoutek a jde třeba vyvenčit psa, za pár hodin má vanu plnou vody zdarma.

Další technika, jak přelstít vodoměr je prostrčení drátu.Tato praktika se provádí prostrčením drátu kohoutkem většinou tím, který je nejblíže vodoměru, drát se musí dostat potrubím až k vrtulce vodoměru, poté dojde k zaseknutí otáčení a bude vám protékat voda bez načítání spotřeby na vodoměru.

Všechny informace v článku neslouží jako návod pro své obohacení, lidé co používají tyto metody přenášejí své náklady za vodu na své sousedy.

About Author:

Napsat komentář